O podróżach przeszłych i przyszłych 

Ostatni wpis doskonale pokazuje jaki ze mnie głupek, Bułgaria faktycznie do bloku wschodniego należała, pamiętam nawet z dzieciństwa, że co zamożniejsi jeździli tam na wakacje, (co powinno mi dać do myślenia) ale czysto geograficznie to mówimy tu raczej o południu Europy niż jej wschodzie. Tak czy tak, wizytować będziemy, na Bałkany też nas jeszcze nie zaniosło, a teraz to nawet i hotel mamy, bardzo niedrogi. 

Leuven natomiast okazało się bardzo małe i bardzo klimatyczne. Możnaby tam było spokojnie zostać jeszcze całą niedzielę (w poniedziałek tu było święto), zwałaszcza doskonale zachowana cześć miasta z roku 1230 bardzo przypadła nam do gustu, ale niestety z dnia na dzień zrobił się październik, a pogoda bardzo wzięła to sobie do serca. W przeciwieństwie do nas, my wybraliśmy się w tiszercie / koszuli i cienkiej kurteczce oraz obuwiu, które wprawdzie nie było sandałami, jednakże zakładania skarpet (brrr) nie przewidywało. Na sobotę nadawało się to jeszcze całkiem nieźle i nawet z okularów przeciwsłonecznych zrobiliśmy pożytek, ale w niedzielę październik wybuchł pełną gębą i zziębnięci z podkulonym ogonem pomaszerowaliśmy na dworzec. 

Teraz jeszcze tylko 2 i pół tygodnia i Córdoba. Zziębnięcie nam chyba nie grozi, problem jest natomiast natury odzieżowej (kto by pomyślał), chociaż właściwie to nie, raczej odzieżowo-praktycznej, a mianowicie impreza odbędzie się nie w samej Cordobie, a na wsi, prawdopodobnie pod gołym niebem, w gospodarstwie rodziny ze strony matki chrzczonego dzieciątka, gdzie warunki, zwłaszcza podłogowe, wykluczają bardzo wytworne stroje, a w dżinsach i butach na traktorze też jakoś głupio.

A, i pizzę znowu zrobiłam, tym razem z drożdżami. I lepsza niż bez, owszem. 

W roku 1230. Prawda że ładnie? 


A tu ratusz. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: