O niedzieli

W niedzielę wydarzyły się dwie rzeczy warte opisania. Po pierwsze, robiąc ciasto na pizzę ZAPOMNIAŁAM dodać drożdży (!!!!!) a po drugie kręciliśmy filmik urodzinowy dla kończącej 90 lat babci Tego. 

Pizza bez drożdży była z ciasta że tak powiem makaronowego, płaska i twarda, to znaczy chrupiąca, ale nadspodziewanie zjadliwa (pochwaliłam się osiągnięciem na fejsbuku i w odpowiedzi przeczytałam, że po prostu zrobiłam Flammkuchen, a nie pizzę, nic takiego). 

Do kręcenia filmiku natomiast zasiedliśmy na naszej kanapie w trójkę: Ten, siostra Tego i ja, a przed nami na stoliku umiejscowiony był iPad, który Ten, w przypływie inteligencji usiłował oprzeć o szklankę. (Po przewróceniu się szklanki łagodnym tonem powiadomiłam go, że futerał posiada wgłębienia, służące do ustawienia pionowego.) Efektem specjalnym filmiku miały być dwie świeczuszki ustawione na kartonie z solą (karton był niewidoczny na ekranie, widać było tylko płomienie), do których zdmuchnięcia babcia miała być zachęcana z ekranu, a które Ten zamierzał w niewidoczny na ekranie sposób zdmuchnąć przy pomocy pompki do roweru. W efekcie pompka nie stanęła na wysokości zadania, nawet za czwartym razem, a Ten w nerwach stuknął wyżej wymienioną w kartonik z solą, świeczki spadły oblewając woskiem iPad w nieznacznej ilości i futerał w znacznej ilości, po czym wreszcie zgasły, czego aktorzy w filmiku nie widzieli, bo akurat leżeli na kanapie skręcając się ze śmiechu. 

iPad dał się wyczyścić bez problemu, a do filmiku po namyśle dokręcono drugą część, zawierającą życzenia, i wysłano mejlem obie. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: