Dlaczego, się pytam…

… nikt mnie nie powiedział był, że Sto lat samotności to taka porno-powieść jest??? Wszyscy tylko realismo mágico, lo real maravilloso, blablabla, a ja tu same bezeceństwa odkrywam!!! Kazirodztwa i wizja dzieci ze świńskimi ogonami, synek tak obdarzony przez naturę że która tylko go dotknęła (kobita, nie natura), a możliwe że i spojrzeć wystarczyło, zaraz do sypialni ciągnęła, mulatka sprzedawana przez własną babkę 70 mężczyznom każdej nocy w celu odpracowania spalonego domu, małżeństwo z dziewięcioletnią dziewczynką… Toż to Sodomia i Gomoria!!  Jestem w połowie mniej więcej, do Aureliana Drugiego i Fernandy już doszłam, do zakonnic i nocnika jeszcze nie, ale za to już wiem, że oprócz Fernandy, aczkolwiek za jej zgodą, Aureliano Drugi utrzymuje intymne kontakty z Petrą, którą przedtem potajemnie dzielił się z bratem bliźniakiem, i za pomocą której magicznych mocy (albo i nocy. Z nią :>) teraz jak oszalałe rozmnaża mu się bydło.

I to ma być lektura obowiązkowa?? I za co ten Nobel, ja się pytam?? Toż to zgorszenie publiczne, tfu tfu!

Reklamy

Komentarze 2 so far »

 1. 1

  Kaja said,

  hehe, fuu!:)
  no właśnie, ja np. czytałam Miłość w czasach zarazy i też niespecjalnie rzuciło mną o ścianę, chociaż tam takich zbereźności nie było, ale czy ten Marquez to jest naprawdę taka wielka literatura?

 2. 2

  solosetratadevivir said,

  Znaczy nocy Aureliana z Petrą, nie bydła, choć seks z oślicami też był wspomniany, dlaczego nie.
  Ja „Miłości w czasach zarazy” nie czytałam, widziałam tylko film, i głównie utkwiła mi w pamięci przepiękna muzyka w wykonaniu Shakiry, oraz Javier Bardem w roli głównej męskiej :> A co do literatury, to jednak wychodzi mi, że wielka, owszem…


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: